Reklama

primeNa początku sierpnia, na mapie stolicy pojawiło się nowe miejsce z wyrafinowanym włoskim designem: THE PRIME. Showroom marki mieści się w Rezydencji Foksal przy ulicy Kopernika 5/7/9.

Koncept powstał z zamiłowania właścicielki showroomu Grażyny Magrini do włoskiego designu, kultury i sztuki. Dzięki kontaktom w kręgach włoskich projektantów i architektów, korzystając z ich wieloletniego doświadczenia, nawiązała współpracę z niewielkimi, rodzinnymi manufakturami.

Wpisując się w światowy trend powrotu do wartości pielęgnowanych przez rodzinny biznes stworzyła miejsce inspiracji dla osób poszukujących wyjątkowych mebli oraz akcesoriów wystroju wnętrz. W doborze marek prezentowanych w showroomie nie ma żadnej przypadkowości. W większości przedmioty te są tworzone od początku do końca w jednym warsztacie i wykańczane ręcznie. Przewagą takiej formy produkcji jest pełna personalizacja mebla począwszy od rozmiaru, poprzez rodzaje tkanin czy skór aż po wybór szwów i koloru nici. Zaskakująca jest jednak odwaga z jaką ci lokalni producenci podejmują trwałą współpracę z najbardziej uznanymi projektantami z całego świata. Są wśród nich takie sławy jak Paola Navone, Patricia Urquiola, Massimo Castagna, Ferrucio Laviani, Karim Rashid, Phillipe Starck. Preferowany przez nich styl nowoczesnej klasyki sprawia, iż oferta THE PRIME jest spójna, kompletna i dostosowana do każdego typu wnętrz.

W showroomie odkryjemy więc elegancję sof Busnelli, kolory techno Paoli Lenti, subtelność litego drewna Rivy1920, perfekcję kompozycji Henge czy geometrię form Emmemobili. Dopełnieniem ekspozycji są akcesoria - lampy Penty z dmuchanego szkła, kamienne elementy Lithos Design czy też mosiężne De Castelli.

Często wyjątkowość danego przedmiotu wynika już z samego materiału, użytego przez projektanta. Unikatem są stoły Rivy 1920, gdzie blat wykonany jest z kopalnego drewna Kauri sprzed 50 tys. lat, a podstawę stanowi rzeźba Riflessi Millenari wziętego artysty Helidona Xhixha. Paola Lenti postawiła natomiast na technologię produkcji tkanin i używa wytrzymałych linek jachtowych do produkcji sof i foteli, nadając im niesamowite kolory.

To tylko część marek, które będzie można zobaczyć i część historii, które będzie można usłyszeć na ulicy Kopernika w Warszawie. Wszystkich, którzy chcieliby odkryć magię tego niezwykłego miejsca i poczuć atmosferę showroomów Mediolanu czy Nowego Jorku zapraszamy do THE PRIME.

mat. prasowe THE PRIME, http://www.theprime.pl

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo