Reklama
Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu Kuchni Greckiej jest Teo Vafidis – Grek z pochodzenia, ekspert i doradca kulinarny z zawodu, a z pasji – ambasador kultury i kuchni greckiej w Polsce, członek kapituły Fundacji Klubu Szefów Kuchni, honorowy członek Chef’s Club Grecji oraz przedstawiciel Poland Branch Office. 
 
Idea zorganizowania Festiwalu Kuchni Greckiej zrodziła się z chęci przybliżenia i propagowania w Polsce tradycji kuchni greckiej. Ten długofalowy projekt jest skierowany zarówno do hotelarzy, restauratorów, szefów kuchni, kucharzy, jak i do konsumentów. Co roku ekipy kucharzy z całej Polski pod „fachowym okiem” międzynarodowego jury przygotowują autorskie dania z wykorzystaniem wskazanych w regulaminie oryginalnych greckich produktów. Konkurs ten należy do najbardziej prestiżowych wydarzeń kulinarnych w Polsce. Towarzyszą mu niezapomniane atrakcje takie, jak pokazy sztuki kulinarnej z całego świata, prezentacje firm i smakowite degustacje dla wszystkich odwiedzających.
Autorka ścieżki dźwiękowej do filmu „Sous les jupes des filles” i multiplatynowego albumu „Shape of a Broken Heart” wraca do Polski z akustycznymi koncertami. Trasa koncertowa odbędzie się w ramach cyklu muzyki aktualnej Francophonic.
 
Pochodząca z wielodzietnej rodziny afrykańskich emigrantów artystka uważana jest za kolejne, po Zaz, objawienie na francuskiej scenie muzycznej. Do Paryża Imany przyjechała z Nowego Jorku, gdzie przez 7 lat z powodzeniem kontynuowała karierę modelki. Zrezygnowała z kariery na wybiegu i zajęła się tym, co uważała za swoje prawdziwe powołanie – muzyką. Imany oczarowała słuchaczy zjawiskowym, pełnym melancholii głosem. W towarzystwie wybitnych muzyków Imany nagrała 12 anglojęzycznych utworów na płytę „Shape of a Broken Heart». Jej debiutancki album pokrył się potrójną platyną, a żywiołowe koncerty z jej udziałem przyciągają tłumy. Po sukcesie debiutanckiego krążka Imany stworzyła swoją pierwszą ścieżkę dźwiękową do filmu „Sous les jupes des filles» („Spódnice w górę!», 3.10.2014 rok). Rezultatem jest dziewięć przepięknych piosenek, zainspirowanych przez losy 11 wyjątkowych kobiet. Płyta ze ścieżką dźwiękową ukazała się 17 czerwca 2014 roku. Imany przygotowała ją na prośbę reżyserki, Audrey Dana, która okazała się być wielbicielką jej głosu.
TAJNIKI CHARYZMY, czyli Wizerunkowy Trening Charyzmatyczny prowadzony przez Piotra Tymochowicza to praktyczne szkolenie, na które zaprasza Platforma Produktów i Usług już 18 kwietnia 2015 (Hotel Lord, Warszawa).
 
Zamiast jałowych rozważań, czy charyzma jest darem, czy umiejętnością nabytą, czy można się jej proceduralnie nauczyć – proponuję konkretny trening charyzmatyczny – który doświadczalnie udowodni, że każdy człowiek może być postrzegany jako charyzmatyk – w różnym stopniu i w zależności od potrzeb. Może nie wszyscy mają potrzebę, aby wykreować się na absolutnie charyzmatycznego lidera, ale absolutnie wszyscy potrzebują wybranych technik charyzmatycznych, by umieć budzić pozytywne emocje oraz skutecznie przekonywać innych, a przede wszystkim umieć kierować i zarządzać zespołami. 
7 grudnia 2014 r. w Krakowie odbył się pierwszy w historii miasta pokaz współczesnej biznes-mody, uzupełniony stylizacją złota i biżuterii. Impreza odbyła się w restauracji na barce „Stefan Batory”, u podnóża Wawelu. Złote dekoracje wnętrza utrzymane w egipskim stylu podkreślały wyjątkowość wydarzenia. Atrakcją wizualną było przedstawienie, które pozwoliło przenieść się widzom do Starożytnego Egiptu. Zgodnie z zapowiedzią Lucyny Kozioł, właściciela firmy A4U, to był pokaz niezwykły. Na Gold Fashion Night Cracow przedstawiono modę jako sztukę, zorganizowano elitarną imprezę skierowaną do przedstawicieli świata mody i biznesu. Podczas wieczoru nie zabrakło atrakcji artystycznych w wykonaniu Łukasza Gałęziowskiego, a w finałowym występie utytułowanej grupy tańca orientalnego w Polsce – Sihir Stars.
To był niesamowity wieczór! 10 lutego 2015 roku w warszawskim Teatrze Capitol publiczność miała niepowtarzalną przyjemność wysłuchać pierwszego koncertu aktora i wokalisty Marka Kaliszuka z zespołem – Kaliszuk & Mania in Songs. Było klimatycznie i energetycznie, a artysta po raz kolejny udowodnił, że jest profesjonalistą i to bardzo utalentowanym!
 
Na scenie Kaliszukowi towarzyszyli: Piotr Mania na fortepianie, Marcin Bożek na basie, Grzegorz Lewandowski na perkusji oraz trzyosobowy chórek.  Podczas prawie półtoragodzinnego koncertu Marek zaśpiewał w nowych aranżacjach takie hity jak: „Only Girl” (Rihanna), „Easy lover” (Phil Collins), „Fever” (Elvis Presley), „Dni, których nie znamy” (Marek Grechuta), „Lady” (Modjo), „Cry Me a River” (Justin Timberlake). Najważniejszym momentem koncertu było premierowe wykonanie przez artystę własnego utworu, który jest zapowiedzią jego debiutanckiej płyty.  Słowa do piosenki „I Won’t Stop” napisał Kaliszuk, a muzykę Piotr Mania. Piosenka porwała wszystkich i naprawdę ma szansę stać się hitem. Marek Kaliszuk to obdarzony niesamowitą skalą głosu wokalista, aktor i solista Teatru Muzycznego w Gdyni. Potrafi zachwycić tenorem, a kiedy trzeba, również sopranem. Szerszej widowni dał się poznać dzięki rolom w serialach: „M jak miłość”, „Pierwsza miłość”, „2XL” czy „To nie koniec świata”. Jesienią artysta wziął udział w programie: „Twoja twarz brzmi znajomo 2”, w którym był bezkonkurencyjny i bezapelacyjnie wygrał. Swoimi kreacjami zachwycił nie tylko jurorów show Polsatu, ale i widzów. W programie wcielił się m.in. w: postać Hanki Ordonówny, Michała Wiśniewskiego, George’a Michaela czy wielką śpiewaczkę Marię Callas, za każdym razem dając popis swych wokalnych i aktorskich możliwości. Ponad dwa lata temu miłość do śpiewania zaowocowała stworzeniem przez Marka Kaliszuka klimatycznego projektu muzycznego – Kaliszuk & Mania
Kolejna edycja Konkursu Jurajski Produkt Roku, którego organizatorem jest Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie, odbyła się w piątkowy wieczór 12 grudnia 2014 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Klubu Politechnik w Częstochowie. Uroczysta Gala wręczenia nagród i wyróżnień laureatom 14. już edycji Konkursu była niezwykłym wydarzeniem dla uczestników spotkania. 
 
Uroczystą Galę poprowadziła Edyta Kapelka – rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie. Patronat nad Konkursem objęli Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Częstochowy, starości powiatów częstochowskiego, zawierciańskiego, myszkowskiego oraz kłobuckiego. Uroczystości piątkowego wieczoru rozpoczął Prezes RIPH w Częstochowie – Zbigniew Miszczyk, który powitał zaproszonych gości. Tegoroczna Gala zgromadziła liczne grono przedsiębiorców, przedstawicieli Sejmu RP i Urzędu Miasta Częstochowy. Swoją obecnością zaszczycili ją także przedstawiciele samorządu gospodarczego i zawodowego, organizacji okołobiznesowych, innych urzędów i instytucji oraz sympatycy i przyjaciele RIPH.
Wzrost gospodarczy, rozwój nowych technologii oraz sytuacja na wschodzie Europy mają największe znaczenie dla Polski. Do takich wniosków doszli goście spotkania przybliżającego zagadnienia poruszane na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Debata została zorganizowana przez Ośrodek Dialogu i Analiz THINKTANK oraz Europejskie Forum Nowych Idei (EFNI).
 
„Forum w Davos jest dobrym pretekstem, by zastanowić się zarówno nad globalnymi, jak i polskimi wyzwaniami rozwoju. Dlatego zaprosiliśmy czołowych przedstawicieli ze świata biznesu i polityki, by podzielili się informacjami oraz skomentowali kluczowe wątki dyskusji podejmowanych w Davos” – wyjaśnia Paweł Rabiej, partner zarządzający ośrodka THINKTANK.
 
Pieniądze od EBC przywrócą zaufanie inwestorów
Decyzja w sprawie luzowania ilościowego (QE), czyli zastrzyku kapitału dla strefy euro została w Davos przyjęta pozytywnie. Zdaniem uczestników szczytu, a także biorących udział w warszawskim spotkaniu wielkość samego pakietu nie powinna przesłonić głównego zamiaru EBC, jakim jest pobudzenie gospodarki, tworzenie nowych miejsc pracy i podnoszenie innowacyjności europejskich firm.
17 stycznia 2015 r. w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się 23.Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji. Kolejny raz nagrodzono wybitnych przedstawicieli samorządów terytorialnego i gospodarczego, przedsiębiorców, przedstawicieli nauki, kultury i medycyny.
 
Zebranych gości przywitała Prezydent miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik: „To dziś, kolejny raz w tej sali, spotykają się ludzie, którzy nie tylko kochają Śląsk, nie tylko kochają Polskę, ale wiedzą, jak osiągać sukces. Dlatego z taką radością czekamy zawsze na ten styczniowy wieczór aby spotkać się z tymi, którzy nie tylko tworzą tę naszą codzienną rzeczywistość, nie tylko osiągają sukcesy, ale dzielą się doświadczeniem i pozytywną energią. Nasze serca są gorące i biją dla Śląska”.
Na początku listopada w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec odbyła się uroczysta gala konkursu Darboven Idee Grant. Nagrodę główną w wysokości 100 tys. zł za najbardziej interesujący i innowacyjny pomysł na własny biznes otrzymała Joanna Ortyl.
 
Gospodarzem uroczystości był JE Rolf Nikel, Ambasador Niemiec. Podczas gali nastąpiła prezentacja finałowych projektów, ogłoszenie wyników oraz podsumowanie tegorocznej edycji przez głównego fundatora nagrody. Po części oficjalnej wszyscy goście wysłuchali magicznego koncertu Justyny Steczkowskiej.
 
Promocja młodej przedsiębiorczości

Czytaj więcej...

W warszawskim hotelu Gromada w listopadzie 2014 r. odbyła się WIELKA GALA „25 lat Wolności dla Polskiej Przedsiębiorczości”, podczas której przedstawiono Laureatów VIII edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, VIII edycji konkursu „Perły Medycyny” oraz Plebiscytu Orły Polskiej Przedsiębiorczości i Orły Polskiego Samorządu. Projekty realizowane są w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość 2020, którego organizatorem jest Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług.
 
Przedsięwzięcia mają charakter cykliczny i rokrocznie adresowane są do wszystkich firm i przedsiębiorców z sektora budownictwa, zakładów opieki medycznej i firm działających na rynku medycznym, samorządów oraz innych podmiotów.
W tym roku po raz kolejny kapituły konkursów doceniły produkty, usługi, technologie, metody organizacji i zarządzania, liderów w swoich dziedzinach. Laureaci każdej z inicjatyw to podmioty, które nie tylko kreują polską przedsiębiorczość, ale są również wizytówką polskiej gospodarki.

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo