Reklama
O kampanii wyborczej i wyjazdowych posiedzeniach rządu z Agnieszką Pomaską, posłanką PO, wiceprzewodniczącą PO na Pomorzu 
Rozmawiała Małgorzata Saliw
 
Od dłuższego czasu sondaże przedwyborcze są niekorzystne dla Platformy. Prowadzi zdecydowanie PiS, różnicą nawet 10 punktów. Jak Pani myśli, dlaczego tak się dzieje?
Rządzenie to zawsze duże wyzwanie. Polacy zaufali nam dwukrotnie, bo widzieli, że dzięki wspólnemu wysiłkowi potrafimy zmieniać nasz kraj na lepsze. W kampanii wyborczej będziemy przekonywali, że warto nam ponownie zaufać. Jako rządząca partia mamy doświadczenie i jesteśmy gotowi dalej je wykorzystywać. Mamy się czym pochwalić. Jeżdżę dużo po Europie i z wielką dumą wysłuchuję opinii o tym, jak Polska się rozwija. Rozumiem jednak, że przeciętny Kowalski zawsze chciałby więcej zarabiać i żyć w lepszych warunkach. Niemniej warto spojrzeć, jak wielkie zmiany zaszły w Polce przez ostatnich 8 lat. Dokonaliśmy nieprawdopodobnego skoku. Na co dzień nie doceniamy wskaźników makroekonomicznych i stąd zapewne takie a nie inne sondaże oraz chęć zmiany. 
Wspomniała Pani o kampanii wyborczej. Z jakim programem PO idzie do wyborów parlamentarnych?
Zajmuję się programem skierowanym do młodych ludzi. Odbyłam wiele spotkań w różnych częściach kraju. Kładę nacisk na zwiększenie roli edukacji na etapie kariery zawodowej młodego człowieka. Chodzi o nadanie większego znaczenia indywidualnemu kształceniu, o rozwijanie własnych zdolności i umiejętności, a nie tylko o wiedzę książkową. 
 
A jakieś konkrety?
Chcemy zapewnić każdemu młodemu człowiekowi dostęp do wymiany międzynarodowej. Dotyczy to głównie szkoły średniej, ale także gimnazjum, jeśli nauczyciele będą w stanie zorganizować taką wymianę. W naszym programie kładziemy również większy nacisk na współpracę nauki i biznesu, na rozwój szkolnictwa zawodowego i łączenie go z rynkiem usług. Wtedy młody człowiek będzie wchodził na rynek pracy lepiej przygotowany i łatwiej się na nim odnajdzie. To się już dzieje, ale chciałabym, aby nabrało większej dynamiki. Zależy nam także na podniesieniu rangi stażu, aby nie ograniczał się on do parzenia kawy, lecz dawał konkretne umiejętności. 
Więcej w numerze.

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo