Reklama
Wernisaż: środa, 14 listopada 2018 / godzina 19.00 / Galeria STALOWA, ul. Stalowa 26 / wstęp wolny / wystawa trwa do 12 grudnia 2018
 
W listopadzie i grudniu Galeria STALOWA zaprezentuje prace Julii Curyło, zebrane na wystawie zatytułowanej “Moje kosmogonie”. Pochodzące z różnych serii i cykli obrazy oraz obiekty składają się na surrealistyczną opowieść o powstaniu człowieka i jego marzeniach o podboju kosmosu. 
 
XV edycja. Międzynarodowo i wielokulturowo. Gwiazdy i młode artystyczne odkrycia
25 sierpnia – 2 września 2018 r.
 
 
To będzie specjalna, jubileuszowa, 15. odsłona festiwalu kultury żydowskiej. Wyjątkowo bogata, pełna gwiazd oraz młodych wykonawców. 9 dni kulturalnej fety, ponad 200 wydarzeń, ponad 250 artystów z Polski i różnych części świata. Wielość gatunków muzycznych i teatralnych, przemieszanie stylów i trendów – a wszystko pod wspólnym mianownikiem: inspirowane kulturą żydowską, zarówno tradycyjną, jak i współczesną.
Już wkrótce Polacy  będą mieli okazję zobaczyć występy uznanych na całym świecie artystów prosto znad Dunaju!  Węgierski Państwowy Zespół Ludowy odbędzie trasę po 5 miastach. W jego repertuarze znajdzie się nie tylko tradycyjna muzyka madziarska, ale też żydowska i góralska. Występy odbędą się w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce. 
 
W dniu 28 września w Hotelu Belotto w Warszawie odbyła się uroczysta premiera pierwszej w Polsce książki brafittingowej autorstwa Izabeli Sakutovej – „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela”. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Warszawa w dniach 8-11 października stolicą indyjskiego kina
 
 
Od 8 do 11 października br. będziemy gościli w Warszawie w Kinie Kinoteka pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy (IFF) w Polsce; sympatykom kina indyjskiego zostaną zaprezentowane najlepsze indyjskie filmy z różnych regionów Indii. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć znakomite i przełomowe dzieła indyjskich twórców. Będzie to pierwsza w naszym kraju okazja do poznania tak wielu odmian tego kina, a równocześnie do spotkań z jego twórcami – indyjskimi reżyserami i aktorami, m.in. ze znaną i cenioną aktorką Manishą Koiralą. Pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce jest doskonałą okazją do uczczenia 70-lecia niepodległości Indii. W ramach 4-dniowego festiwalu wejście jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować na stronach Kinoteka.pl
 
 
Lilly Marchel, gwiazda CKM pokazała seksowne ciało i  pochwaliła się idealną figurą.
 
Indie, Kolumbia, Sahara Zachodnia, Mali, Francja, USA, Sierra Leone, Turcja, Albania, Węgry i Brazylia zagoszczą na scenie 13 edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który po raz kolejny wypełni muzyczno-kulturalnym programem namiot przed PKiN. W dniach 23-30 września czeka na Was aż osiem muzycznie elektryzujących  dni w samym sercu Warszawy!
 
J.A. Baczewski na podium! Vodka Monopolowa otrzymała złoty medal w prestiżowym konkursie The Fifty Best w USA. To szósta tak ważna nagroda zdobyta przez ten produkt w ciągu zaledwie dwóch ostatnich lat. 
 
IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy – ważny głos w promowaniu kultury zdrowego życia. 
 
Od 23 do 25 czerwca br. w Pałacu Sulisław odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa Jogi i Ajurwedy - najważniejsze w naszej części świata spotkanie środowiska jogi. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Ajurwedy, Jogi, Unani, Siddha, Homeopatii (AYUSH) z Indii. 
 
 
FUNDACJA ATELIER I KAMIENICA ARTYSTYCZNA ZAPRASZAJĄ NA  FESTIWAL SZTUKI NA FOKSAL 
 
11 czerwca 2017 roku od 11:00 do 20:00 
przed Kamienicą Artystyczną Foksal 11
 

Strona 1 z 39

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo