Reklama
Premierą Don Giovanniego Mozarta, w reżyserii Ryszarda Peryta i pod batutą Łukasza Borowicza, Polska Opera Królewska rozpocznie swój Festiwal, który odbędzie się w dniach 5 – 27 lipca tego roku. Czeka nas piętnaście wieczorów muzycznych, łącznie szesnaście wydarzeń artystycznych w najpiękniejszych miejscach Warszawy – Łazienkach Królewskich oraz świątyniach przy Krakowskim Przedmieściu.
 
 
 
 
 
 
 
W Teatrze Królewskim, który od listopada zeszłego roku jest główną sceną Opery, oprócz premiery Don Giovanniego będzie można zobaczyć cztery premiery sceniczne kończącego się właśnie sezonu. Będą to: Dziady – Widma, Le nozze di Figaro, Alexander i Apelles oraz Nędza uszczęśliwiona.
 
 
Dla miłośników kameralistyki Opera przygotowała cykl czterech koncertów Polska liryka w Pałacu na Wyspie. Usłyszymy m.in. utwory i pieśni Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego oraz innych kompozytorów polskiego romantyzmu. Wśród wykonawców znajdą się: Marta Boberska, Aneta Łukaszewicz, Olga Pasiecznik, Anna Radziejewska, Justyna Stępień, Andrzej Klimczak oraz Mateusz Zajdel.
W kościele św. Anny usłyszymy koncert muzyki renesansowej: Jacek Urbaniak z solistami Polskiej Opery Królewskiej oraz zespołem instrumentów dawnych wykonają Hebdomas czyli siedem pieśni o stworzeniu świataXVI-wiecznego polskiego kompozytora Sebastiana Fabiana Klonowica. Natomiast w bazylice św. Krzyża zabrzmi Pieśń oz Bogu ukrytym, oratorium symfoniczno-jazzowe Włodka Pawlika, które powstało z inspiracji pierwszym poematem młodego Karola Wojtyły.
 
 
Tegoroczny i jednocześnie pierwszy festiwal Polskiej Opery Królewskiej zakończy premiera Thamos Mozarta, którą zobaczymy w Amfiteatrze w Łazienkach.
 
Szczegółowy program na naszej stronie w zakładce repertuar. 
Szzcegóły tutaj >>
 
 
Bilety oraz pakiety festiwalowe do nabycia przez stronę internetową   www.operakrolewska.pl, na portalu bilety24.pl oraz w kasie Polskiej Opery Królewskiej w miejscu wydarzenia na godzinę przed jego rozpoczęciem.
 
Patronat medialny Festiwalu: TVP Kultura, Polskie Radio 2, Radio dla Ciebie, AMS. Sponsorem kampanii reklamowej jest Grupa Lotos S.A. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.
 
Informacja dotycząca przedstawień w Teatrze Królewskim: wejście i wyjście z Teatru Królewskiego w Łazienkach od ulicy Agrykola. Godzinę przed i po przedstawieniu spod bramy Łazienek na rogu ulic Myśliwiecka/Agrykola publiczność może skorzystać z dowozu do Teatru czekającymi tam meleksami.
 
Więcej o Festiwalu:
 
Trailery przedstawień dostępne na kanale YT (wejście przez stronę internetową Opery) 
Polska Opera Królewska - nowa państwowa instytucja kultury, powołana do istnienia 1 sierpnia 2017 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej powstanie i nazwa to szlachetne nawiązanie do początków opery w Polsce, sięgających okresu panowania Władysława IV Wazy. Polska Opera Królewska wystawia przedstawienia i koncertuje w prestiżowych warszawskich wnętrzach historycznych, salach pałacowych, zamkowych i sakralnych. Od początku swojej działalności instytucja dociera także ze swoimi wydarzeniami do mniejszych miast w całej Polsce. Siedzibą Polskiej Opery Królewskiej jest Teatr Stanisławowski w Starej Oranżerii na terenie Łazienek Królewskich. Na repertuar Opery składają się przedstawienia operowe, koncerty symfoniczne 
i kameralne, oparte na dziełach polskich i światowych, z uwzględnieniem zapomnianych utworów muzyki polskiej.
 
mat. prasowe
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo