Reklama
Plac Defilad, Warszawa
 
21.06.2018, godz. 20:00
 
„Fantastyczna inicjatywa!",  „Tutaj muzyka wychodzi do ludzi, wychodzi w przestrzeń!" – takie głosy za każdym razem towarzyszą koncertom Sinfonii Varsovii na Placu Defilad. W tym roku orkiestra pojawi się pod Pałacem Kultury w pierwszy dzień lata, kiedy na całym świecie obchodzone jest Święto Muzyki. Specjalny program z muzyką inspirowaną tańcem poprowadzi Adam Sztaba.
 
Fenomenalne artystki swoim białym śpiewem podbiły Publiczność oraz Jury 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymując trzy nagrody Konkursu Premier (w tym od ZAiKS) za autorski singiel pt.: „Jeszcze Cię nie ma”. 25 maja miała miejsce premiera debiutanckiego albumu pt.: „Tulia”.
 
Słynny baryton, należący do światowej czołówki śpiewaków operowych - Mariusz Kwiecień i znana sopranistka - Joanna Woś, wystąpią już 27 maja w Filharmonii Łódzkiej. Podczas wspólnego koncertu wykonają najpiękniejsze arie i duety z oper takich mistrzów bel canta jak Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti i Vincenzo Bellini. Mecenasem Gali Operowej jest Atlas.
 
ZAPRASZAMY NA
Letnie Koncerty na Grochowskiej 
12 maja – 26 sierpnia 2018
ul. Grochowska 272, Warszawa
 
La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki 2018
 
3–5 maja 2018, Tokio
 
Sinfonia Varsovia po raz kolejny zagra na japońskiej edycji największego międzynarodowego festiwalu muzyki klasycznej La Folle Journée (Szalone Dni Muzyki). W tym roku muzyka w wykonaniu orkiestry zabrzmi aż dziewięciokrotnie, a koncerty odbędą się w kilku dzielnicach Tokio, m.in. Ginzie czy Ikebukuro.
Mariusz Duda kolejny raz odwiedził warszawskie Studio U22 w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem artysta zaprezentował swoje najnowsze wydawnictwo „Under The Fragmented Sky” i wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętował dziesięciolecie istnienia projektu Lunatic Soul.
 
26 kwietnia w warszawskim klubie Drukarnia na Mińskiej 65 wystąpi Daniel Spaleniak. 
 
Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym piosenkę Daniela „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark”. Ale to nie jedyne obrazy, w których pojawiła się muzyka młodego artysty. Warto wspomnieć również o utworach „Why” oraz „Night”, które usłyszeć można w popularnym amerykańskim serialu „The Path”. To jedyny Polak, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych.
 
Wolfgang Amadeus Mozart
 
Così fan tutte ossia La scuola degli amanti
Tak czynią wszystkie, czyli szkoła kochanków
 
opera buffa w dwóch aktach, oryginalna włoska wersja językowa
Libretto – Lorenzo da Ponte
 
6, 7 kwietnia 2018 godz. 19.00
Warszawska Opera Kameralna
al. Solidarności 76b, Warszawa
 
Ponad 100 tys. słuchaczy w całej Polsce. W ciągu dwóch tygodni odbyło się 18 koncertów w Warszawie i 12 w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Radomiu, Lublinie i Zabrzu. W organizację festiwalu zaangażowały się największe polskie instytucje: NOSPR, Narodowe Forum Muzyki, Filharmonia Narodowa, ICE Kraków, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Filharmonia w Szczecinie. Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Tej wyjątkowej artystki chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Grażyna Brodzińska jest bez wątpienia niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady, wielką divą operetkową, następczynią swoich znakomitych poprzedniczek – Barbary Kostrzewskiej, Beaty Artemskiej czy Wandy Polańskiej, wspaniale kontynuującą najlepsze tradycje polskiej operetki i musicalu.
 

Strona 1 z 33

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo