Reklama
 
Relacja - V edycja IT Future Expo 
 
19 i 20 września Warszawa skupiła całe IT w jednym miejscu! Jak co roku, na Stadionie PGE Narodowym odbyło się największe spotkanie B2B, poświęcone trendom oraz nowym nurtom informatyczno-technologicznym. Targi odwiedziło liczne grono specjalistów i ekspertów z szeroko pojętej branży IT.
 
 
Wyselekcjonowane grono liderów IT oraz istotnych gości branżowych, przyczyniło się do stworzenia idealnej atmosfery networkingowej oraz wymiany merytorycznej i trudno dostępnej wiedzy. Podczas tegorocznej edycji pojawili się także uczestnicy z zagranicy, którzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu. To pokazuje, że IT Future Expo staje się imprezą międzynarodową, co raz bardziej rozpoznawalną i cenioną również na rynkach zagranicznych.
 
Otwarciem targów była prestiżowa Gala IT Future Awards, będąca zwieńczeniem corocznej rywalizacji firm technologicznych. Podczas wydarzenia zostali wyłonieni Liderzy IT 2017 spośród 16 kategorii konkursowych. W tym roku, po raz pierwszy wyłoniliśmy również najlepsze rozwiązanie IT według Internautów 
Miło nam przedstawić Liderów Konkursu w roku 2017:
9LivesData z produktem NEC HYDRASTOR w kategorii Backup&Storage Leader
Querona  w kategorii BI Trends
Astrafox z produktem AMODIT  w kategorii BPM Leader
Oktawave z platformą chmury obliczeniowej typu laaS w kategorii Cloud Computing
nanoVo z komputerami All-in-One w kategorii Computer & Equipment Technology
CORNING z produktem EDGE8 w kategorii Data Center Leader
LEGAL GEEK z produktem Dokrates – kreator umów i regulaminów w kategorii 
E-commerce Innovation
Soneta z produktem enova 365 w kategorii ERP Trends
Slimstock z produktem Slim4 w kategorii Industry Dedicated IT Solutions
APC Schneider Electric z produktem APC Smart-UPS SRT 2200VA RM 230V Network Card w kategorii Infastructure Innovation
Sage z produktem Sage 50c w kategorii Innowacja Roku 2017
SOPHOS z zsynchronizowaną ochroną w kategorii IT Security
Curvature z produktem NetSure w kategorii IT Services Leader
Croo z produktem SMART CLM CROO w kategorii Mobile Trends
R&M z produktem R&MinteliPhy w kategorii Network
Canon z produktem Canon Output Management w kategorii Workflow Management
Edokumenty z produktem Ready w kategorii najlepsze rozwiązanie IT według Internautów
 
Podczas Gali, jak co roku odbyła się debata ekspertów branżowych w zakresie bezpieczeństwa. Tematem przewodnim debaty było: „Cyberbezpieczeństwo wyzwaniem XXI wieku”. Debatę poprowadził Pan Michał Kurek z KPMG. W dyskusji również wzięli udział: Pan Przemysław Jabłoński z firmy Canon, Pan Tomasz Omelaniuk z firmy HP,  Pan Sebastian Zamora z firmy Sophos i Pan Piotr Ciski z Sage. Nie zabrakło również Pana Tomasza Prusinowskiego z GRAAL i Pana Grzegorza Długajczyka z ING. Podczas polemiki mówców, zostały poruszone najważniejsze obecnie zagrożenia dla bezpieczeństwo urządzeń (IoT) oraz data mining. Po wnikliwej dyskusji odbył się bankiet, w trakcie którego Goście mieli czas na zacieśnienie relacji biznesowych i chwilę relaksu. 
 
Wieczór został wzbogacony o część artystyczną i występ wokalistki. Patrycja Malinowska oczarowała publiczność. Podczas samych targów, mieliśmy szansę poznać zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne. Uczestnicy mogli zdobyć cenne informacje m.in. z zakresu bezpieczeństwa, BIG Data czy złożonych procesów biznesowych. Eksperci chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz nowymi technologiami. Przedstawiali ciekawe use case’y, które sprawiły, że nie zabrakło dużego zainteresowania ze strony Zwiedzających i Słuchaczy. 
 
Poszukiwacze Talentów, nowoczesne technologie, drukarki 3D, wirtualna rzeczywistość, strefa dronów, IT Law Point, Punkt Dotacji Unijnych – to wszystko czekało na uczestników wydarzenia! 
 
Gościem Specjalnym i prelegentem był Łukasz Jakóbiak, który zainspirował Uczestników do działania i dalszego kreowania swoich pomysłów. Nie zabrakło również strefy Kariery w IT, gdzie sporą atrakcją okazała się Foto Budka, w której całkiem za darmo można było wykonać profesjonalne zdjęcie do CV. 
Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego, oraz Krajowej Izby Gospodarczej. 
 
Sponsorem Strategicznym targów była firma Canon, która przygotowała zjawiskowe stoisko wystawiennicze oraz była gospodarzem warsztatów dotyczących bezpieczeństwa.
 
Podczas targów, jak co roku odbył się IT Future Congress, który pełnił istotną rolę pod względem merytorycznym. Słuchacze mogli wysłuchać ciekawych wystąpień. Nie zabrakło prelekcji z zakresu bezpieczeństwa IT, data center, mobile, BPM, czy Workflow. Pan Grzegorz Długajczyk z ING przykuł uwagę słuchaczy prelekcją o Wyzwaniach i dobrych praktykach zarządzania ryzykiem technologicznym dla obszaru cyberzagrożeń. Pan Sebastian Zamora z firmy Sophos opowiedział o bezpieczeństwie 2.0 i synchronizacji narzędzi bezpieczeństwa. Podczas Targów miała miejsce również debata firmy Canon, podczas której mówcy poruszyli kwestie, dotyczące zagrożeń w obszarze firmowych urządzeń drukujących oraz jak zminimalizować ryzyka z tym związane. Podczas kongresu nie zabrakło też prelekcji Pana Macieja Jeruzala z BGK, który opowiedział o tym, jak istotny wpływ na organizację ma automatyzacja procesów biznesowych. 
Wielostronne spektrum zagadnień poruszonych podczas kongresu, przyciągnęło bardzo liczne grono odpowiednio stargetowanych uczestników. Jednocześnie każdy słuchacz odnalazł w programie interesujące tematy wystąpień.
 
Podczas tegorocznej edycji Organizatorzy przygotowali kilka nowych atrakcji dla uczestników. Nie zabrakło u nas IT Law Point, gdzie Doradcy z kancelarii Szostek_Bar i Partnerzy udzielali porad prawnych w zakresie prawa IT. 
 
Kluczowym punktem był również punkt Dotacji UE dla IT, gdzie można było zasięgnąć porad w zakresie uzyskania wsparcia finansowego na rozwój działalności i oprogramowania w branży IT. Firma Grant Thorton stanęła na wysokości zadania!
 
 
Największą atrakcją była strefa dronów. Każdy z uczestników mógł zobaczyć te bezzałogowe statki oraz uzyskać informacje na temat ich użytkowania. Specjaliści z DRONPORT chętnie udzielali wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania. 
Nie zabrakło również strefy relaksu, którą w tym roku zorganizowała firma For Good Health. 
Na targi przybyło szerokie grono Dyrektorów IT, Specjalistów IT, Reprezentantów firm, a także Członków Zarządu! Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci z wielu branż:
Administracji Publicznej
Energii & Surowców
Finansów
FMCG & Retail 
Motoryzacji
Nauki i Edukacji 
Przemysłu i Produkcji
Telekomunikacji
Transportu 
 
Taki dobór grupy docelowej sprawił, iż łatwiej było nawiązywać relacje biznesowe Wystawcom, których wypowiedzi możemy zweryfikować w dalszej części.
Bardzo cieszymy się jak rozwija się to wydarzenie. Te kontakty, które nawiązujemy są zawsze na tyle dobre, że chętnie wracamy.
APC
 
Mieliśmy zaszczyt po raz pierwszy brać udział w targach IT Future Expo. Targi były dobrą okazją do pozyskania nowych kontaktów biznesowych zarówno z innymi dostawcami, jak i uczestnikami. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wydarzeniu.
Curvature
 
Sporo ludzi, sporo bardzo ciekawych wystawców.
Grey Wizard
 
Na targach nawiązaliśmy sporo kontaktów, rozmowy były bardzo owocne. 
Macrologic
 
Były bardzo rzeczowe pytania, rzeczowa rozmowa z informatykami, z osobami z działu sprzedaży, na których nam najbardziej zależy. 
Bs4
 
Mieliśmy zaszczyt po raz pierwszy brać udział w targach IT Future Expo. Targi były dobrą okazją do pozyskania nowych kontaktów biznesowych zarówno z innymi dostawcami, jak i uczestnikami. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wydarzeniu.
Curvature
 
Chciałbym podziękować organizatorom za wspaniałą pracę, którą wykonali organizując całe wydarzenie. Należy tylko wierzyć, że kolejne konferencje będą również obfitowały w podobną mnogość odwiedzających i wystawców, a poziom merytoryczny zostanie utrzymany! Do zobaczenia w czasie kolejnej edycji!
Corning
 
The feedback is only positive: great organization, everything was clear from the very beginning, quick responses, great guidance and support! And from the business side: great meeting with customers and a lot of networking opportunities  So, the highest ranking.
Sophos
 
Na targach IT Future Expo mieliśmy przyjemność gościć wiele zainteresowanych naszym stoiskiem osób, rozmawiać o technologiach wielowirnikowców i poznać wielu wielbicieli tych maszyn. Tematykę dronów poruszyliśmy również na naszym wykładzie, opowiadając o ich wykorzystaniu przy projektowaniu architektonicznym i w geodezji, który cieszył się równie dużym zainteresowaniem. Dziękujemy organizatorom,
Zespół DRONPORT
 
W imieniu Organizatora - Wszystkim Wystawcom, Liderom IT życzymy samych sukcesów w dalszej pracy i doskonaleniu swoich rozwiązań, a Sponsorom i Patronom Medialnym dziękujemy za wsparcie imprezy! Dziękujemy za przybycie oraz aktywne uczestnictwo wszystkim Zwiedzającym i Słuchaczom. Zapraszamy już za rok!
 
mat. prasowe
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo