Reklama
Jak w 120 minut umrzeć ze śmiechu... I przeżyć - recepta w spektaklu "Mayday 2"!
 
5 czerwca w hali MOSiR w Rumi odbył się spektakl komediowy „Mayday 2”. Sztuka autorstwa mistrza farsy Ray’a Cooney’a, którą reżyseruje Grzegorz Reszka. Obsada jest naprawdę doborowa. Na scenie mogliśmy zobaczyć, m.in.: Michała Koterskiego, Annę Gzyrę, Mariusza Krzemińskiego, Kamilę Polak, Mateusza Łapkę, Katarzynę Polewany i Marka Włodarczyka. Tego dnia na spektakl przybyła wysublimowana publiczność, która płakała ze śmiechu. Przezabawne sceny na długo zostaną w pamięci widzów. Organizatorzy przygotowali dla publiczności także liczne nagrody, które rozlosowano w loterii bieltowej tuż przed spektaklem.
 
Lepszy niż Kabaret ! 
 
"Mayday2" to wielobarwna historia sympatycznego taksówkarza, który zaplanował sobie 2 ciepłe domy z pięknymi żonami. Szczęśliwie udaje mu się prowadzić podwójną grę do momentu kiedy jego dorastające dzieci dowiadują się o sobie w internecie. Oczywiście ciekawość oraz dziwne zbiegi okoliczności powodują chęć spotkania młodzieży w wyniku czego główny bohater traci równowagę, a historia nabiera maksimum humoru!

rentRock-musical z Broadwayu!
w Teatrze Rampa już 7, 8 listopada, 14, 15, 16 listopada

"RENT" - musical Johnatana Larsona z przesłaniem adekwatnym do dzisiejszych czasów: w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość. Mimo, że nie można jej kupić za żadne pieniądze, niektórym wydaje się, że można ją wynająć. "RENT" zdobył nagrodę Pulitzera i cztery statuetki Tony, oraz pięć nagród Drama Desk Award. Jako pierwszy wprowadził do musicalu ważne współczesne tematy społeczne.

"RENT" to musical dla młodych i dla „młodych duchem”, dających się porwać rockowej muzyce i świetnym wokalistom. Dla wszystkich, którzy nie boją się utożsamić z bohaterami śpiewając z nimi piosenki i dla tych którzy nie do końca ich rozumiejąc, jednak po cichu im kibicują. Dla młodych, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi i dla dojrzałych, którzy w gąszczu obowiązków tęsknią za radosnym i beztroskim życiem. "RENT" to musical o wolności, tolerancji ale przede wszystkim o potrzebie miłości, do której każdy człowiek ma prawo.

"RENT" opowiada o różnych pragnieniach miłości, która każdego z bohaterów prowadzi inną drogą. Łączy ich życie na marginesie wielkomiejskiej społeczności, która odrzuciła ich styl bycia artystycznej bochemy. Młodzi ludzie walczą o zachowanie własnej godności i mieszkania. Wielu z bywalców loftu zmaga się z wirusem HIV, z bezdomnością, zimnem i głodem. Jednak najbardziej dotkliwy jest dla nich chłodna obojętność otoczenia oraz niezaspokojony głód miłości. Mimo swojej trudnej sytuacji odkrywają, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość, wsparcie przyjaciół i postępowanie w zgodzie z własnymi przekonaniami.

Czytaj więcej...

monstersBohaterki spektaklu "Monsters" wykonując słynne songi Nicka Cave'a, Toma Waitsa, Boba Geldofa oraz Renaty Przemyk relacjonują mroczne wydarzenia. Poruszające interpretacje piosenek w wykonaniu czterech aktorek Teatru Rampa sprawiają, że chce się ich słuchać bez końca. Sprawdźmy dlaczego?

To niezwykły spektakl, który łączy w sobie na pozór sprzeczne elementy: grozę, szokujące wyznania i liryczne spowiedzi. Ale to właśnie ta piorunująca mieszanka wywołuje w nas raz dreszcz emocji a innym razem łzy wzruszenia. W tym widowisku przez cały czas horror miesza się z czarnym humorem a chłodny dystans z sympatią wobec morderczyń, które - jak w telewizyjnym show - opowiadają publicznie o swoich najskrytszych tajemnicach.

Na scenie cztery wspaniale śpiewające aktorki i sceniczne indywidualności. Bawiąca temperamentem Małgorzata Duda-Kozera, mistrzyni lirycznych ballad Ewa Lorska, emanująca seksapilem famme fatale Dominika Łakomska oraz znana z The Voice of Poland Dorota Osińska - potężny głos w filigranowej posturze.

Kreują skrajnie różne postaci, które łączy jedno: zaplanowane morderstwa, do których każda z nich stworzyła własną historię. Dzięki temu, co zrobiły stały się bohaterkami pierwszych stron gazet i programów telewizyjnych. Bez wątpienia stały się sławne, a mass media uczyniły je częścią współczesnej kultury masowej. Bez wątpienia warto zobaczyć teatralno-muzyczną wersję tych autentycznych, poruszających historii...

Zapraszamy w 29 i 30 stycznia 2015 roku!

mat. prasowe Teatr Rampa

Czytaj więcej...

abba clubTeatr Musicalowy zaprasza na wielkie widowisko muzyczne „ABBA Club” – opowieść o miłości i marzeniach z doskonałą muzyką legendarnego zespołu ABBA.

15 listopada, Teatr Palladium, Warszwa

Czytaj więcej...

Gaetano Donizetti


maria_stuarda_1Opera Śląska w Bytomiu zaprasza serdecznie
24 listopada 2013 r./w niedzielę/ godz.18.00

Libretto: Giuseppe Bardari na podstawie sztuki Friedricha Schillera „Maria Stuart”.

Reżyserem spektaklu jest światowej sławy twórca Dieter Kaegi – od lat szef artystyczny Opery Irlandzkiej, mający na swoim koncie realizacje m.in. w operach i teatrach Waszyngtonu, Zurychu, Nicei, Madrytu czy Monte Carlo. Kierownictwo muzyczne objął Krzysztof Dziewięcki – znamienity dyrygent i pedagog, a dekoracje i kostiumy zaprojektował Bruno Schwengl.

Przedstawienie jest wspólną produkcją Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu i Opery Śląskiej w Bytomiu. Polska prapremiera opery miała miejsce w styczniu 2011 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu; w Teatrze Wielkim w Łodzi dzieło w premierowej realizacji zaprezentowane zostało w październiku -, a w Operze Śląskiej w Bytomiu w grudniu - 2011 r.

Donizetti skomponował Marię Stuardę w ślad za popularną w dobie romantyzmu legendą o tragicznych losach szkockiej władczyni XVI wieku. Fundamentem, na którym Donizetti zbudował swoją operę, była często wówczas wystawiana adaptacja tragedii Fryderyka Schillera Maria Stuart. Jednak w procesie powstawania utworu kompozytor wspólnie z autorem libretta, Giuseppe Bardarim uprościli schillerowską intrygę i wykluczyli liczne postaci lub połączyli je w jedną. Libretto opery, częściowo oparte na faktach z życia Marii Stuart i zawierające wątki biograficzne, skupia się wokół zawiłych relacji i konfliktu władzy pomiędzy nią a jej kuzynką – angielską królową Elżbietą I. Ważną częścią fabuły jest burzliwa konfrontacja dwóch władczyń, która w rzeczywistości nigdy nie miała miejsca, ale która złożyła się na przejmującą historię nieszczęśliwej miłości, zniszczonej w imię władzy i opłaconej najwyższą ceną, jaką jest ludzkie życie.

Wielka polityka, dworskie intrygi oraz animozje; konflikt dynastii i religii, spisek przeciw koronie, rebelia, oskarżenia, zabójstwo. Opowieść o wybitnych indywidualnościach i romantycznej miłości w przestrzeni mrocznego zamku… Dwie rywalizujące kobiety skazane z wyroku historii na nieuchronny konflikt i walkę o władzę: Elżbieta I - Królowa Anglii i Maria Stuart - Królowa Szkocji, która zginie zgładzona na szafocie...
Mistrzowska muzyka, piękne arie, zachwycające belcanto! Wielkie namiętności i tragedie ożywające od wieków...

Czytaj więcej...

syrena_listopad_3syrena_logo_2"Hallo Szpicbródka"

reż. Wojciech Kościelniak, w roli głównej Piotr Polk. Gramy - 8 i 9 listopada 2013Wielki powrót Króla Kasiarzy
Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa kryzys, właściciel nie ma pieniędzy na wypłacenie pensji pracownikom. Kiedy komornik wręcza dyrektorowi nakaz zajęcia majątku teatralnego, niespodziewanie pojawia się elegancki dżentelmen inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc…Fabuła utworu jest osadzona w przedwojennej Warszawie, czasach, których wspomnieniu towarzyszy dzisiaj nostalgia i uśmiech. Pamiętając o tym, nie chcemy być sentymentalni. Nasze przedstawienie oparte jest na dynamicznej akcji, przebojowych piosenkach i błyskotliwych dialogach.

Czytaj więcej...

roma_i_julian
Najnowsza komedia teatralna Krzysztofa Jaroszyńskiego
Teatr Kamienica

Czy on to już On czy jeszcze Ona? Czy po zmianie płci nadal będą się w sobie kochać?
Czy w szalonych czasach transseksuologii i zabiegów In vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą?

Współcześnie w Polsce. Klinika Transseksuologii. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian- kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Oczywiście zapowiada rozwód i odebranie majątku. Zaś przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Podczas przypadkowego spotkania na korytarzu okazuje się, że Matka Juliana i Mąż Romy za młodu znali się i byli parą. Tymczasem Roma i Julian poznają się osobiście i bardzo się sobie podobają.…

Czytaj więcej...

wiera_granZdolna, piękna, bogata i nieszczęśliwa. Wiera Gran to artystka wielkiego, światowego formatu. Mówiono o niej, że jest niezwykle utalentowana i dysponuje wspaniałym, głębokim głosem. Występowała u boku takich sław jak Edith Piaf czy Charles Aznavour, a także Jacques Brel i wieloma innymi. Śpiewała w najsłynniejszych, światowych salach koncertowych. Podziwiano ją także jako kobietę o nieprzeciętnej wyrazistej urodzie hollywoodzkiej gwiazdy, pełną chęci życia i pasji. Niestety na tym wspaniałym wizerunku pojawiła się rysa - Wierę Gran posądzano o kolaborację z Gestapo. Większość życia walczyła z fałszywymi zarzutami, zaszczuwana i oskarżana o zdradę.

Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki. Wiera Gran autorstwa Anny Burzyńskiej to opowieść o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, zapomnianej gwieździe estrady.

Kameralny spektakl, grany jest w Piwnicy Warsza, przenosi widza do miejsc, gdzie niegdyś koncertowała artystka.

Czytaj więcej...

sex_guruPREMIERA: 29 lLUTEGO 2012 r. - Warszawa, Teatr Palladium

Myślisz, że masz wspaniałe życie seksualne? Naprawdę w to wierzysz? Może razem to sprawdzimy?
Przezabawna sztuka austriackiego komika Wolfganga Weinbergera SEX GURU, wielki przebój West Endu, doczekała się wreszcie polskiej adaptacji w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. W roli tytułowej - jeden z najsłynniejszych i najlepszych polskich aktorów – TOMASZ KOT, który zaskoczy Was tym, ile wie o Waszym seksie!

Każdy z nas zastanawiał się kiedyś czy jest dobrym kochankiem/kochanką, choć nie każdy się do tego przyznaje :). Niepewność w życiu seksualnym mają nawet najbardziej dobrane pary. Humor i śmiech pozwalają pozbyć się wszystkich wątpliwości raz na zawsze - zapewnia autor Wolfgang Weinberger. Nie spodziewajcie się jednak poważnego wykładu – Tomasz Kot wyleczy Was śmiechem! Zafunduje Wam prawdziwą seksualną apokalipsę :)

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo