Reklama
Prezentujemy polski plakat filmu „Czego życzy sobie kobieta”
Najbardziej romantyczna komedia tego lata w kinach od 13 lipca
 
 

Premiera hitu „Tomb Raider” w Cinema City, IMAX®, 4DX® i Dolby Atmos®
 
nazywowkinach.pl – dystrybutor transmisji i retransmisji operowych, baletowych i teatralnych do kin zaprasza kolejne pokazy kultowej sztuki Tennessee Williamsa. w rolach głównych Sienna Miller, Jack O’Connell i Colm Meaney.
 

Tylko Jude Law mógł zagrać postać Gina w kipiącej erotyzmem sztuce „Opętanie” na podstawie słynnego filmu Viscontiego.
 
Najpierw była powieść Jamesa M. Caina, potem film Luchina Viscontiego („Lampart”, „Portret rodzinny we wnętrzu”, „Zmierz bogów”). Należący do światowej czołówki reżyser Ivo van Hove („Hedda Gabler” z Ruth Wilson) w obu znalazł inspirację dla swojego spektaklu – przygotowanego z myślą o seksownym gwiazdorze współczesnego kina. Na szczęście Jude Law znalazł czas pomiędzy realizacją kolejnych filmów i wystąpi na scenie londyńskiego Barbican Theatre. Zapraszamy do kin na przedstawienie zrealizowane w ramach cyklu NATIONAL THEATRE LIVE. 
 
 
Sztuka Toma Stopparda „Rozenkranc i Gildenstern nie żyją” po 50 latach od swej prapremiery powraca na deski The Old Vic w Londynie. Spektakl będzie transmitowany do kin 20 kwietnia. Potem w polskich kinach będzie można zobaczyć liczne retransmisje zarejestrowanego przedstawienia.
 
 
„TRISTANEM I IZOLDĄ” Richarda Wagnera rozpoczyna się jedenasty sezon transmisji z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Spektakl w reżyserii MARIUSZA TRELIŃSKIEGO będzie transmitowany na cały świat 8 października. To setny przekaz w ramach cyklu „The Met: Live in HD”.
 
SPECTATOR - WIĘCEJ NIŻ KINO
Przedstawia film:O MATKO! UMRĘ…
tytuł oryginalny: Je Me Tue A Le Dire
 
„ZABAWNY, WZRUSZAJĄCY, PIĘKNY” 
HOLLYWOOD REPORTER  
 
PREMIERA:  23 września 2016
Produkcja: Belgia, Francja 2016
Czas: 90 min
Gatunek: czarna komedia
 
Z kina możesz wyjść – stamtąd nie!
Premiera: 13 listopada 2015

gloriaReżyseria: Sebastián Lelio
Scenariusz: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza
Występują: Paulina García, Sergio Hernández
Kraj produkcji: Chile, Hiszpania, 2013
Czas trwania: 110 minut
Dystrybucja: Art-House

Fenomenalnie przyjmowana na festiwalach filmowych. Z MFF w Berlinie wyjechała ze Srebrnym Niedźwiedziem dla Najlepszej Aktorki, Nagrodą Jury Ekumenicznego i Nagrodą Gildii Niemieckich Kin Arthousowych. Oficjalna chilijska kandydatka do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Podbija serca widzów w każdym wieku – „Gloria”.

Gloria (Paulina García) to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernández). Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

Czytaj więcej...

vivianechcesierozwiescAURORA FILMS przedstawia przejmujący głos w sprawie praw kobiet w Izraelu

VIVIANE CHCE SIĘ ROZWIEŚĆ, w reżyserii Ronit i Shlomi Elk Abetz
(Izrael, Francja 2014, 115 min.)

Pełna emocji historia naświetlająca problem, o którym milczą media

W KINACH OD 20 LUTEGO 2015

Pokazywana na festiwalu w Cannes i izraelska kandydatka do Oscara 2015 „Viviane chce się rozwieść” to przejmująca opowieść o walce kobiety o jej godność i niezależność we współczesnym Izraelu. Bohaterką tej historii jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie – sądem rabinicznym. Kobieta i jej prawnik muszą zmierzyć się z bezkompromisową postawą Elizeusza, który ignoruje nawet zawiadomienia rabinów o zwołaniu. Kiedy w końcu nie będzie mógł wymigać się od przyjścia do sądu, wciąż uparcie odmówi przyznania żonie rozwodu (czyli tytułowego gett), mimo że już od lat żyją w separacji. Zbliża się ostateczna rozprawa. Świadkowie zostają wezwani, procedury ciągną się, a Viviane nadal nie jest w stanie odzyskać utraconej godności. „Viviane chce się rozwieść” jest głosem w sprawie praw kobiet w Izraelu do samostanowienia i niezależności. Ta pełna emocji historia, którą nagrodzono izraelskim Oscarem w głównej kategorii, naświetla problem, o którym milczą media, zajęte doniesieniami wojennymi ze strefy konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

ZAPRASZAMY!

Pobierz pressbook >>

mat. Aurora Films

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo