Reklama
Zapraszamy na Festiwal Mozartowski, który odbedzie się w Warszawie w dniach 16 czerwca - 14 lipca 2018.
Dnia 20 kwietnia w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się spektakularna premiera arcydzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta - Uprowadzenia z seraju. Spektakl wyreżyserował Jirij Aleksandrow, na co dzień szef Opery Kameralnej w Sankt Petersburgu, artysta, który ma na koncie ponad 200 realizacji na całym świecie w tym w słynnej La Scali i nowojorskiej Metropolitan Opera. Za wielobarwne, zapierające dech w piersiach dekoracje i kostiumy odpowiada Paweł Dobrzycki, który zdradził, że część strojów i materiały do ich przygotowania przyjechały prosto z słynnej manufaktury w Stambule, tej która zaopatrywała plany takich kinowych hitów jak "Piraci z Karaibów" czy "Troja". Śpiewakami oraz orkiestrą instrumentów dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense dyryguje Marcin Sompoliński. Na pierwsze cztery spektakle bilety dawno zostały wyprzedane i jak zapewnia dyrektor artystyczny  Warszawskiej Opery Kameralnej, pani Alicja Węgorzewska-Whiskerd, spektakl wróci na tę scenę w lipcu, w czasie Festiwalu Mozartowskiego. Jesienią zobaczą go melomani w Sankt Petersburgu.
 
ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE
zaprasza w dniach 16 i 17 grudnia 2017 r. o godz. godz. 18.00
do Sali Wielkej na
 
Koncert kolęd
 
Archikatedralny Chór Męski Cantores Minores pod dyrekcją Franciszka Kubickiego.
II edycja Festiwalu Danuty Rinn 
 
Piosenkę „Gdzie ci mężczyźni” potrafi zanucić chyba każdy. A jest jeszcze wiele utworów, którymi Danuta Rinn zachwycała Polaków przez 40 lat swojej artystycznej działalności. Jej piosenki są ciągle żywe, a teksty – które pisali dla niej najwięksi kompozytorzy – ponadczasowe. Teraz możemy ich posłuchać podczas Gali Danuta Rinn Festiwal, która odbędzie się 24 listopada w DK Kadr w Warszawie. 
Baranów nie jest znany tylko z nowo powstającego lotniska. To też, a chyba przede wszystkim, kolebka kultury i sztuki od czasów wojennych. Już 11 listopada odbędzie się w Baranowie Festiwal Edmunda Fettinga, podczas którego usłyszymy piosenki Wojciecha Młynarskiego. 
 
DREAM OF BROADWAY
 
Dream of Broadway to trasa koncertowa, promująca album pod tym samym tytułem – pierwszą płytę Jakuba Wociala. Jeden z najzdolniejszych w Polsce artystów teatru muzycznego młodego pokolenia, obdarzony wybitnym talentem wokalista doceniany i chętnie angażowany do pierwszoplanowych ról także za granicą, pragnie zaprosić Państwa do wspólnej podróży ścieżkami, które wiodły go w dotychczasowych latach kariery. Usłyszą Państwo fragmenty spektakli takich, jak „Upiór w Operze”, „Jesus Christ Superstar”, „Miss Saigon”, „Rebecca”, Les Misérables” czy kultowy „Taniec Wampirów” Romana Polańskiego, 
Już 5 listopada rozpocznie się w Warszawie IX Festiwal Oper Barokowych. Tym razem organizowane przez Warszawską Operę Kameralną święto muzyki barokowej, poświęcone jest  sztuce francuskiego Baroku, a prezentowane dzieła, to nie tylko wizytówki tej epoki ale dźwiękowe zwierciadło, w którym odbija się kunszt ich twórców. 
 
Na jeden dzień Poznań stał się stolicą polskiej, nostalgicznej piosenki, a wszystko to za sprawą muzycznych legend, które przybyły do stolicy Wielkopolski by wziąć udział w koncercie jubileuszowym założyciela zespołu Czerwone Gitary – Bernarda Dornowskiego! Na scenie obok jubilata pojawili się najwięksi minionych czasów Edward Hulewicz, Marek Fijałkowski z zespołu Arianie, Roman Gerczak ze swoim przebojem Zabralaś mi lato, Wojciech Hoffmann z Turbo, czy też królowa telewizyjnego koncertu życzeń Danuta Mizgalska, legendom polskiej, którego tego dnia oprócz wykonania przebojów z repertuaru Czerwonych Gitar zaprezentowali swoje największe hity towarzyszyli młodzi wykonawcy wśród których znaleźli się Leon Myszkowski i Michał Harasimiuk – tworzący duet DJ-ski Døuble Løud3rs, Sandra Lewandowska, Dawid Piskorski, czy też piosenkarz i tancerz z USA – Damon Hodges!
 
Tegoroczna, XIV edycja Festiwalu Warszawa Singera przygotowała dla widzów wyjątkowy program artystyczny. Kultura i historia przedwojennej stolicy powróciła w pięknym stylu na Plac Grzybowski, zapoznając warszawiaków z żydowską tradycją. Śpiew, taniec, gra aktorska, pyszna kuchnia, literatura, spacery – każdy znalazł coś dla siebie.  
 
Festiwal muzyczny jest świetną okazją dla młodych twórców do zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności. Szczególnie, jeśli patronuje mu postać wybitnego polskiego aktora Edmunda Fettinga, a piosenki, które zaśpiewają wykonawcy napisała ikona polskiej piosenki Wojciech Młynarski. 
 

Strona 1 z 73

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo