Reklama

 

Historia niezwykłej artystycznej przyjaźni spisana muzyką dostępna również na winylu. Przedpremierowy odsłuch w ramach Piątków z Nową Muzyką.
 
LP - UPC: 0190295891398
Premiera: 09.12.2016
 
W dobie szerokiego dostępu do muzyki cyfrowej, wszechobecnych narzędzi elektronicznych, powrót do „czarnej płyty” stanowi pewien rodzaj misterium, w którym możemy uczestniczyć i z którym wiąże się cała kultura obcowania z muzyką. 
 
Prezentowana płyta winylowa zawiera wybrane utwory z dwupłytowego albumu CD wydanego z okazji Jubileuszu Jerzego Maksymiuka. To kwintesencja stylu i repertuaru charyzmatycznego Maestro i jego ukochanej orkiestry, której międzynarodową renomę współtworzył. To historia silnego, czasem burzliwego związku trwającego od ponad 40 lat do dziś.
 
Wyjątkowy przedpremierowy odsłuch tego winylowego wydania odbył się 1 grudnia w warszawskim Studio U22 w towarzystwie Maestro Jerzego Maksymiuka, Ewy Maksymiuk-Piaseckiej oraz Janusza Marynowskiego – Dyrektora Orkiestry Sinfonia Varsovia. Było to spotkanie w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video – Piątków z Nową Muzyką. Zgromadzeni dziennikarze mogli jako pierwsi wysłuchać nagrań z czarnej płyty na profesjonalnym sprzęcie zapewnionym przez firmę Nautilus. Na gości czekał poczęstunek, zapewniony przez partnera wydarzenia – Wyborową Pernod Ricard. 
 
W albumie znalazły się dzieła Debussy’ego, Prokofiewa i Strawińskiego.
Wydanie winylowe poprzedził dwupłytowy album CD wydany 29.01.2016 r.
 
 
Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia: Propozycja wydania tego albumu wydała nam się najpiękniejszym możliwym prezentem dla naszego Przyjaciela – Jerzego Maksymiuka, który w 2016 roku obchodzi swoje 80 urodziny. W ten sposób orkiestra chciała podziękować mu za kilkadziesiąt lat muzycznej współpracy. 
 
Płyta będzie dostępna w sprzedaży od 9 grudnia 2016.
Side A
Sinfonia Varsovia & Jerzy Maksymiuk
A 1 CLAUDE DEBUSSY
Popołudnie Fauna | Prelude to the Afternoon of a Faune (Prélude à l'après-midi d'un faune)*  09’28
A 2-5 SERGEI PROKOFIEV
I Symfonia D-dur op.25 "Klasyczna" | Symphony No.1 Op.25 “Classical”
Allegro  04’05
Intermezzo. Larghetto  03’28
Gavotte. Non troppo allegro  01’25
Finale. Molto vivace  04’03
Total time A:  22:47
Side B
B 1-7 IGOR STRAVINSKY
II Suita z baletu Ognisty Ptak (1919) | The Firebird (L'Oiseau de feu) suite from the ballet (1919)
Introduction 03’08
L’Oiseau de feu et sa danse  00’15
Variation de l’oiseau de feu 01’10
Ronde des Princesses 04’28
Danse Infernale du Roi Kastcheï  05’45
Berceuse  03’17
Final 03’15
Total time B: 20:24
 
Andrzej Krzyżanowski flet | flute *
Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk dyrygent | conductor
 
 
Wszystkie prawa autorskie i prawa producenta do nagranych utworów zastrzeżone. Kopiowanie, wynajmowanie, wypożyczanie, wykorzystywanie nośnika do wykonań publicznych i nadań RTV bez zezwolenia zabronione. 
 
Patronat medialny:
 
„Piątki z nową muzyką” – to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 r. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się 
w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.
ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów a także przedstawicieli branży muzycznej. Chcemy zbudować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie osoby zainteresowane muzyką zawodowo będą mogły po raz pierwszy usłyszeć nową twórczość artystów. Miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.
 
mat. prasowe Studio U22
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo