Reklama
29 września zakończył się kolejny sezon pokazów w Multimedialnym Parku Fontann - atrakcji,  która w każdy letni weekend, gromadziła nieprzebrane rzesze warszawiaków i turystów. 
 
Jak co roku,  również w tym sezonie pokazy w Multimedialnym Parku Fontann pobiły rekord frekwencji - według danych zawartych w raporcie Turystyka w Warszawie,  wydanym przez Stołeczne Biuro Turystyki,  poprzedni sezon pokazów zgromadził ok.  920 tys. uczestników. W tym roku, według wstępnych szacunków Organizatora, widowisko obejrzało ponad milion widzów. 
 
Tegoroczna multimedialna opowieść była kontynuacją pomysłu propagowania w Multimedialnym Parku Fontann warszawskich legend. Głównym bohaterem tegorocznego widowiska był książę mazowiecki, zwany księciem Niedźwiedziem. Podczas wizualizacji zsynchronizowanej z wodną choreografią oraz muzyką, widzowie mogli oglądać laserową animację, w której przedstawiono losy księcia, aż do jego przemiany w posąg niedźwiedzia.
 
- Staramy się, żeby pokazy w Multimedialnym Parku Fontann, tak jak każde  organizowane przez Stołeczną Estradę  wydarzenie,  oprócz estetycznych uniesień,  niosły również pierwiastek edukacyjny. Doskonale widać to na przykładzie nieznanej dotąd szerszej publiczności legendy,  która zapisała się już w świadomości warszawiaków na dobre, a kamienny Książe Niedźwiedź sprzed kościoła Jezuitów przeżywa prawdziwe oblężenie - mówi Andrzej Matusiak,  Dyrektor Stołecznej Estrady, organizatora pokazów. 
 
Już niedługo kolejną atrakcją dla warszawiaków będą świetlno-laserowe pokazy zimowe w Multimedialnym Parku Fontann.  Szczegóły już niebawem.
 
fot. J. Słowik
mat. prasowe

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo