Reklama
Międzynarodowa konferencja o historii żywienia
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
 
 
Królewski stół jako laboratorium kulinarnych i politycznych pasji dawnych epok, manifestacja potęgi smaku jako narzędzia władzy – o tym mówić będą badacze z Europy i Stanów Zjednoczonych zajmujący się historią żywienia i food studies oraz praktycy zainteresowani popularyzacją kulturowego znaczenia jedzenia dawniej i dziś. Zapraszamy do Muzeum Pałacu w Wilanowie na międzynarodową konferencję!  
 
 
Uczestnikami konferencji będą znani badacze historii jedzenia, wśród nich: prof.  Massimo Montanari z Bolonii – jeden z twórców historii kulturowej jedzenia i współautor pierwszej syntezy w tej dziedzinie, prof. Fabio Parasecoli z Nowego Jorku – redaktor najnowszej sześciotomowej  kulturowej historii jedzenia oraz prof. Bruno Laurioux z Tours – dyrektor Europejskiego Instytutu Historii i Kultur Jedzenia. Będziemy rozmawiać o tradycji Europy Środkowej i Wschodniej – zwłaszcza Polski, Rosji i Turcji – na tle znacznie lepiej znanej historii jedzenia, kultury stołu i ceremoniału w krajach Europy Zachodniej. 
 
***
TERMIN: 5–6 października 2018 r.
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23
 
WSTĘP: bezpłatny | obowiązują zapisy
ZGŁOSZENIA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
JĘZYK: wykłady i dyskusje prowadzone będą w języku angielskim
 
***
 
ORGANIZATORZY: 
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
 
KOMITET NAUKOWY: 
prof. dr hab. Jarosław Dumanowski 
prof. dr hab. Andrzej Kuropatnicki 
prof. Fabio Parasecoli
 
 
***
Konferencja jest organizowana w ramach „A Place at the Royal Table” – projektu Sieci Europejskich Rezydencji Królewskich – z okazji i pod patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.
 
mat. prasowe
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo